wtorek, 29 stycznia 2013

Kokon-hamak jak uszyć?

Już daaawno uszyłam dla Gabi taki kokon/hamak/worek..... Podobał mi się ten worek z Ikei, ale jakoś nie uśmiechało mi się wydawać tyle kasy ;/

Poleciałam do lumpeksu i kupiłam zasłony. Mocne w beżowym kolorze. I uszyłam Proste i tanie :) Wiem, że można wyciąć 2 trójkąty i je zszyć...ale to jest wersja szybka i prosta, więc bez dodatkowej pracy :)

*dwie zasłony- prostokąty, długość dostosowana do wysokości pomieszczenia.

*z innego kawałka materiału wyciąć koło- podwójne i zszyć.

*poduszki

*gruba i mocna taśma. np. pasek lub coś takiego mocnego! Ja miałam taką taśmę z tych zasłon co kupiłam. Wyciągnęłam te sznureczki, podwójnie złożyłam, przeszyłam kilka razy i gotowe.

Mówię o takiej taśmie
 

lub takim pasku


Koła zszyć razem. Można zrobić z nich taką dużą poduchę jak w tej z Ikei, ale pamiętajcie, żeby w tedy po bokach zostało min te 4 cm materiału. Bo do tego przyszyjemy resztę.

Wszystko musicie przeszyć kilka razy, a szczególnie przyszywając spód.

Dodatkowo można wzmocnić jakąś taśmą. To zależy od grubości i jakości materiału- do samodzielnej oceny :)

Do koła doszyć materiał- np.2 zszyte zasłony :) Przeszyłam kilka razy.Tam gdzie jest wejście to mają na siebie tylko troszkę nachodzić, ok 2-3cm.


Mocowanie- można się obracać o 360st. cena...zmieścimy się w 20 zł. tak było jak szyłam. To jest mocowanie od plandek z przyczep. Takie od samochodów ciężarowych :) 
Oczywiście dokupić odpowiednie śruby do przymocowania do sufitu.

np.


Przymocować kołkiem rozporowym-kotwa

Cały kokon będzie zawieszony na karabińczyku obrotowym. np.Nooo i kokon gotowy :) Po zamocowaniu najpierw samemu usiąść i wypróbować!

2 komentarze:

  1. Właśnie czegoś takiego szukałam. Podpowiedz mi tylko do czego użyłaś tej taśmy?

    OdpowiedzUsuń
  2. Taśma lub pasek do powieszenia worka na tym mocowaniu metalowym.

    OdpowiedzUsuń